PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=96259}

Rok diabła

Rok ďábla
7,6 7 515
ocen
7,6 10 1 7515
6,9 7
ocen krytyków
Rok diabła
powrót do forum filmu Rok diabła

Poruszający

ocenił(a) film na 7

Jednak komedia to za duże słowo w tym przypadku chyba. Były takie momenty gdzie było do śmiechu, ten zdystansowany do siebie, bezpretensjonalny czeski humor, ale bardziej to widzę jako dramat?w sumie sama nie wiem, bo Czesi zdają się rzadko używać tego słowa, rzadko postrzegać świat jako dramat. Nawet do gatunku dramat wprowadzą wątek komediowy dla zbalansowania. :)Pełen dystans do siebie, nazywanie rzeczy po imieniu(fascynuje mnie ten naród). Bardziej chyba dokument muzyczny z nutką czegoś magicznego, co przez cały film gdzieś tam się przewijało. Coś było magnetycznego w tym filmie.
Czesi jawią się mi jako ludzie którzy nie epatują swoimi problemami. W ich oczach zawsze widać taki spokój, dystans, luz, jakby każdy wypalał jointa na śniadanie :)A przecież każdy ma swoje bolączki. Ile razy bym nie odwiedzała tego kraju, zawsze potem tęsknię i chce mi się tam wracać. Dla nich, dla tych ludzi, dla klimatu miejsc i dla piwa rzecz jasna.

ocenił(a) film na 7
Messalina

No Czesi to chyba jedne z najbardziej specyficznych narodów Europy a już na pewno ewenement wśród narodów słowiańskich. Tak jak generalnie można powiedzieć że można znaleźć wspólne cechy charakterystyczne dla Polaków, Serbów czy nawet Rosjan to Czesi ze swoją filozofią życiową są absolutnymi oryginałami. I to pewnie ta niezwykłość również i mnie pociąga w Czechach, mimo że wmawiają nam że to "uczucie w jedną stronę".

Co do samego filmu to jest naprawdę dobry ale pewien niedosyt pozostaje. Na pewno film ciągnie Nohavica który jest niezwykle ciekawą i barwną postacią a do tego posiadający typowy "czeski dystans" do siebie. Co do całej reszty to mam mieszane uczucia. Bardzo mnie irytował ten Holender, Jan Holman (grany przez Jana Prenta) który co prawda pasował do koncepcji ale to jak zagrał kompletnie mnie nie przekonało. Mieszane uczucia mam także Karelu Plichalu. Na plus jednak muzyka, plenery (ta scena w kopalni odkrywkowej rewelka) no i fajne skomponowanie się w całość Colemana. Całość na mocne 7/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones