PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=96259}

Rok diabła

Rok ďábla
7,6 7 515
ocen
7,6 10 1 7515
6,9 7
ocen krytyków
Rok diabła
powrót do forum filmu Rok diabła

Bajka dla dorosłych

ocenił(a) film na 10

To co widzimy na ekranie jest zupełnie niesamowite, czuć duży powiew magii, absurdalne sceny i sytuacje nie pozwalają się nudzić, a specyficzna forma paradokumentu pokazuje że wystarczy odrobina inwencji, by pokazać że nowa jakość w kinie wciąż jest możliwa.
Jedna z pierwszych scen - ta z Japończykiem nadmiernie używającym słowa *fuck* - kładzie na łopatki :)

katrol

Człowieku co ty pierniczysz? Scena z Japońcem była w "nieco" innym filmie... Też czeskim i też Zelenki, ale troszke inny tytuł "Guzikowcy" warto byłoby zwrócić uwagę na taki mały nieistotny szczegół gdy wypowiadasz się nt. filmu a jeszcze lepiej obejrzeć najpierw film, a nie przepisywać opinie innych webowców... Pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
adam391

pfffffff... po pierwsze nie wyzywaj mnie od czlowiekow, po drugie 'guzikowcow' nie widzialem, a po trzecie od malego mama mi powtarzala zeby nic nie kopiowac, bo podobno indywidualizm jest w cenie.
w kazdym badz razie dzieki za rade i proponuje mniej alkoholu, a wiecej magnezu (na pamiec i koncentracje).

adam391

no scena z japoncem na poczatku jest smieszna - "who the fuck's gonna believe that!??" a ty sie Adam nie odzywaj jak nie oglądałeś filmu

ocenił(a) film na 10
partner55600514

Wydaje mi się że temat dotyczy filmu "ROK diabła" , a scena z Japończykami jest z filmu "guzikowcy"

ocenił(a) film na 8
maryl_2

Jest to trwający perę sekund monolog.

ocenił(a) film na 8
maryl_2

Żeby wyjaśnić ostatecznie wątpliwości japońskie - owszem w 'Guzikowcach' jest wątek Japończyków(w 'Samotnych' też jest), ale oba są zupełnie inne niż ten z 'Roku diabła' i nie można ich pomylić. Adam i Maryl nie widzieli 'Roku diabła' stąd ich wątpliwości jak myślę.

A przy okazji moim zdaniem to nie było nic specjalnego z tym Japończykiem, było mnóstwo mocniejszych scen. Odwrotnie np. w 'Samotnych' tam brawa Japończyków dla zbuntowanej młodej dziewczyny to była najlepsza scena nudnawego ogólnie filmu. Tu scena ta nienadzwyczajna, choć mające znaczenie dla przesłania filmu, w filmie ogólnie bardzo nieprzeciętnym.
;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones